Jakie suplementy na włosy wybrać? Redakcja testuje tabletki i żelki

Jakie suplementy na włosy wybrać?

Suche, łamliwe i wypadające włosy to Twoja zmora? Wypróbuj dobre tabletki na włosy lub suplementy w formie żelków. Ich skład jest opracowany w taki sposób, by wspierać porost i wygląd pasm – dzięki takim substancjom jak biotyna, krzem, cynk i wiele innych.

Tylko jakie suplementy na włosy wybrać? Nasza redakcja przetestowała 5 polecanych preparatów. Sprawdź wyniki i poznaj wady oraz zalety wypróbowanych produktów!


Misja: znaleźć najlepsze suplementy na włosy

Tabletki, kapsułki, olejki, żelki, zawiesiny… Można się pogubić – na rynku znajdziesz masę dobrych suplementów na włosy! Różnią się nie tylko formą, ale też składem, zawartością substancji czynnej, ceną czy intensywnością działania. W składzie mają najczęściej witaminy i minerały wspierające wygląd – ich celem jest uzupełnienie niedoborów. Jakie suplementy na włosy wybrać?

Nasze testerki przetestowały 5 różnych preparatów. Wybór padł na te produkty, które są łatwo dostępne i bardzo popularne wśród internautek – na forach i grupach. Mają ponadto dziesiątki, a nawet setki opinii oraz wysokie oceny. 4,6 na 5 gwiazdek to minimum! W przypadku tych testów wybrałyśmy jednak preparaty, które mają różny skład. Dzięki temu łatwiej było porównać skuteczność poszczególnych produktów.

W rankingu znajdziesz (kolejność przypadkowa):

  • Oh!Tomi: Super Hair, suplement diety w żelkach;
  • Hair Care Panda: suplement diety w żelkach;
  • Colfarm: Maxi Krzem, suplement diety;
  • Solgar: suplement diety włosy, skóra, paznokcie;
  • Doppelherz: Aktiv na włosy i paznokcie + skrzyp, suplement diety.

Który z tych produktów wygrał – subiektywnie okazał się najskuteczniejszy? Czy był to najdroższy preparat (za ponad 100 zł), a może najtańszy (za kilka złotych)?


Jaki suplement na włosy jest najlepszy? Opinie i testy redakcji

Jaki suplement na włosy jest najlepszy?

Każdy produkt może działać zupełnie inaczej w zależności od organizmu – dotyczy to szczególnie suplementów diety. W tym przypadku istotne są też takie czynniki jak ewentualne niedobory, dieta czy styl życia. Można jednak ustalić ogólną tendencję, która mniej więcej pokazuje skuteczność poszczególnych preparatów.

Tak też było w naszym przypadku. Testy trwały ok. 3 miesiące. Każdy z produktów był stosowany przez inną grupę użytkowniczek. Dziewczyny zapisywały swoje opinie zarówno w trakcie kuracji, jak i po jej zakończeniu. Ostatnim etapem była ankieta, w której każdy suplement mógł uzyskać punkty w skali od 1 do 10 (1 – bardzo słabo, 10 – rewelacyjnie).

Oceniano 4 różne kategorie:

  • intensywność działania;
  • cenę;
  • zawartość witamin i minerałów;
  • skład.

Produkt w każdej z kategorii mógł uzyskać od 1 do 10 punktów. Dziewczyny zwracały uwagę także m.in. na formę (tabletki, żelki), smak (w przypadku żelków) oraz konkretną dawkę melatoniny. Co na sen okazało się najwyżej ocenianym wyborem? Pamiętaj, że działanie suplementów to bardzo subiektywna kwestia.

Jak wyszło? Który preparat okazał się liderem rankingu?


Oto najlepsze suplementy na włosy: wyniki


Najlepsze suplementy na włosy

Jakie tabletki na włosy wybrać? A może lepsze są te w formie żelków? Recenzja produktu numer 1 w naszym rankingu zaczyna się słowami „[…] skradły nasze serca od początku testów 😍”. Być może łatwo się domyślić, jaki to typ suplementów!

Lider uzyskał 9,7/10 punktów. Testerkom przypadły do gustu przede wszystkim różnorodny skład, wysoka dawka składników aktywnych w jednej porcji i korzystna cena.

Jak zostały ocenione poszczególne preparaty? Jakie są ich wady i zalety?

Autor:

Autor: Magda Adamczyk - Jakie suplementy na włosy wybrać? | Ranking-konsumencki.pl

Magda Adamczyk

Kategoria: Kosmetyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.