Co na rozstępy wybrać? Redakcja testuje najlepsze preparaty

Co na rozstępy wybrać?

Zastanawiasz się, co na rozstępy wybrać? Poznaj top 5 produktów według redakcji i wybierz najlepszy produkt na rozstępy

Tylko jaki preparat będzie najlepszy? Nasze redaktorki stworzyły ranking, aby pomóc Ci zdecydować – to lista. Ciekawa wyników? Czytaj dalej!Ciąża, dojrzewanie, wahania masy ciała, zmiany hormonalne… To najczęstsze przyczyny powstawania rozstępów. „Tygrysie paski” zwykle pojawiają się na brzuchu, biuście, udach i pośladkach, jednak występują też np. pod kolanami. Chcesz zmniejszyć widoczność istniejących rozstępów lub zapobiec powstawaniu nowych? Nasza redakcja przygotowała dla Ciebie specjalny ranking top 5 najlepszych produktów na rozstępy. To przede wszystkim kosmetyki stworzone z myślą o mamach i ciężarnych – sprawdź, który z nich okazał się najskuteczniejszy!


Misja: znaleźć najlepszy produkt na rozstępy

Rozstępy to bardzo częsty defekt estetyczny – mają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zwykle „tygrysie paski” wiążą się z nadmiernym rozciąganiem skóry, np. w trakcie ciąży. Nic dziwnego, że na rynku znajdziesz tyle kosmetyków przeznaczonych specjalnie do walki z tym problemem. Co na rozstępy sprawdzi się najlepiej?

W redakcji zrobiłyśmy dokładny research, by przedstawić Ci tylko dobre preparaty na rozstępy. To kremy i olejki, które są niezwykle popularne w internecie i najczęściej wymieniane np. na forach czy w różnych grupach. Mają ponadto sporo pozytywnych opinii i wysokie oceny (m.in. w katalogach kosmetyków, sklepach czy porównywarkach cenowych). Są również łatwo dostępne (oprócz jednego, o czym przekonasz się później) i przystępne cenowo.

W naszych testach wzięłyśmy pod uwagę:

 • Lili&Mu: olejek na rozstępy na brzuchu, udach i piersiach;
 • Pierre Fabre Elancyl: krem przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży;
 • Mustela: Maternite krem na rozstępy;
 • Ziaja: Mamma Mia, krem przeciw rozstępom;
 • Bio-Oil: olejek do pielęgnacji skóry.

Który z tych produktów okazał się najlepszy? Trzeba przyznać, że wybór był trudny, bo testowałyśmy tylko jakościowe olejki i dobre kremy na rozstępy!

Jaki preparat na rozstępy jest najlepszy? Opinie i testy redakcji

W przypadku tego testu doszło do trochę nietypowej sytuacji. Chociaż ranking obejmuje 5 dobrych kosmetyków na rozstępy, jeden z nich… wcale nie był testowany. Okazuje się, że chociaż to popularny w internecie preparat, nie może być sprzedawany w oficjalnej dystrybucji!

Fragment recenzji z rankingu uchyla trochę rąbka tajemnicy: „Zacznijmy od przyczyny wycofania – wynika z rozporządzenia Komisji Europejskiej zakazującego sprzedaży produktów z zawartością MIT (Metyloizotiazolinon) powyżej 15 ppm 😲. Substancja ta jest uczulającym konserwantem, który wywołuje reakcje alergiczne”.

Jak zatem wyglądały testy? Do wypróbowania produktów redakcja zaprosiła ciężarne i młode mamy. Zostały podzielone na 4 różne grupy, którym losowo przydzielono po preparacie do przetestowania. Ostatni produkt (wycofany z oficjalnej dystrybucji) oceniono na podstawie opinii w internecie oraz informacji od producenta.


Co na rozstępy wybrać?

Ile trwały testy? Każda z dziewczyn korzystała z kremu lub olejku zgodnie z instrukcją na opakowaniu – aż do ostatniej kropli! Później nastąpiła chwila prawdy, czyli ocena od 1 do 10, zgodnie z siedmioma kryteriami:

 • nawilżenie;
 • zapobieganie rozstępom;
 • redukowanie rozstępów;
 • cena;
 • wydajność;
 • brak podrażnień;
 • skład.

Każdy preparat został oceniony całościowo – nie tylko pod kątem skuteczności, lecz także bezpieczeństwa stosowania. W końcu w ciąży trzeba szczególnie dbać o siebie i o maluszka! Testerki brały też pod uwagę m.in. zapach, możliwość używania do masażu czy powodowanie ewentualnych plam na ubraniach.


Oto najlepszy produkt na rozstępy: wynikiNajlepszy produkt na rozstępy

Co na rozstępy stosować? Ten ranking pokazuje, że na rynku znajdziesz sporo dobrych preparatów! Jeden z nich jednak szczególnie się wyróżnia – łącznie uzyskał aż 9,86/10 punktów! Numer 2 ma prawie 2 punkty mniej (czyli 7,87/10).

W recenzji lidera rankingu przeczytasz m.in., że: „[…] to idealne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które obawiają się rozstępów i chcą bezpiecznie zadbać o swoją skórę ✨”.

Autor:

Autor: Magda Adamczyk - Co na rozstępy wybrać? | Ranking-konsumencki.pl

Magda Adamczyk

Kategoria: Kosmetyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.