Jaki szampon przeciwłupieżowy wybrać? Redakcja testuje najlepsze szampony przeciwłupieżowe

Jaki szampon przeciwłupieżowy wybrać?

Masz łupież i chcesz pozbyć się go raz na zawsze? Masz dość tego, że Twoja skóra głowy jest przesuszona (a często jednocześnie szybko się przetłuszcza)? Zastanawiasz się, jaki produkt wybrać, by zadziałać skutecznie, bezpiecznie i długofalowo?

Sprawdziliśmy! W naszym rankingu znajdziesz 5 najlepszych szamponów przeciwłupieżowych – przetestowaliśmy je wzdłuż i wszerz. Sprawdź, co znalazło się na liście i który preparat okazał się niekwestionowanym numerem 1. Dowiedz się, jaki szampon przeciwłupieżowy wybrać!


Misja: znaleźć najlepszy szampon przeciwłupieżowy

Szampony przeciwłupieżowe to jedna z popularniejszych kategorii na rynku. Nic zatem dziwnego, że niemal każda firma produkująca kosmetyki do włosów wypuściła swoją propozycję. To jednak powoduje, że wybór najlepszego produktu wcale nie jest łatwy… Nasza redakcja zdaje sobie z tego sprawę – i właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć ten ranking.

Pierwszym etapem był wybór 5 produktów do oceny. W tym celu redakcja przeglądała sklepy internetowe, porównywarki cenowe, katalogi kosmetyków, fora internetowe i grupy na Facebooku. Wybraliśmy te preparaty, które zebrały najwięcej wzmianek, opinii i wysokich ocen. To zarówno szampony drogeryjne, jak i bardziej specjalistyczne. Lista 5 najlepszych szamponów przeciwłupieżowych obejmuje (kolejność przypadkowa):

 • Nutridome: przeciwłupieżowy szampon do włosów z piroktonem olaminy o działaniu nawilżającym;
 • Vichy: Dercos K przeciwłupieżowy szampon oczyszczający;
 • Pirolam: szampon przeciwłupieżowy z witaminą A + E;
 • Nizoral: leczniczy szampon przeciwłupieżowy;
 • Procter & Gamble: Head & Shoulders szampon przeciwłupieżowy do włosów.

Wszystkie te produkty według producentów mają skutecznie walczyć z oznakami łupieżu. Są również łatwo dostępne, a przy tym przystępne cenowo (kosztują kilkanaście-kilkadziesiąt złotych za opakowanie).

Który z produktów okazał się najlepszy? Czy to jeden z popularnych szamponów? A może ten bardziej specjalistyczny?


Jaki szampon przeciwłupieżowy jest najlepszy? Testy i opinie redakcji

Jaki szampon przeciwłupieżowy jest najlepszy?

Łupież dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Z tego powodu w naszym teście wzięli udział testerzy i testerki – udało się „zwerbować” kilku panów. Jak wyglądały testy? Aby zapewnić maksymalny obiektywizm, każda grupa testowała inny preparat. Testy trwały 30 dni (chyba że produkt skończył się szybciej). Każdy z uczestników od wielu lat zmagał się z łupieżem.

Oprócz stworzenia recenzji oraz wypisania wad i zalet produktów testerzy i testerki wypełniali krótką ankietę. To właśnie w niej oceniali preparat w skali od 1 do 10, gdzie 1 to „bardzo słabo”, a 10 – „rewelacyjnie”. Oceniano 6 różnych kategorii:

 • intensywność działania;
 • cenę;
 • zapach;
 • wydajność;
 • konsystencję;
 • skład.

Dzięki temu udało się całościowo ocenić działanie każdego z produktów. A to sprawiło, że wybraliśmy naprawdę najlepszy preparat, który jest nie tylko intensywny, ale też wydajny i o dobrym składzie!


Oto najlepszy szampon przeciwłupieżowy: wyniki


Najlepszy szampon przeciwłupieżowy

Trzeba przyznać, że w tym rankingu znajdziesz tylko dobre szampony przeciwłupieżowe. Opinie na temat najlepszego produktu w zestawieniu są jednak jednoznaczne! Preparat, który najbardziej przypadł do gustu uczestnikom, został opisany w ten sposób:

„Dzięki superskuteczności, dobremu składowi i wysokiej wydajności szampon przeciwłupieżowy [nazwa] to absolutny hit naszego rankingu 🤩”.

Produkt numer 1 uzyskał ogólną ocenę 9,62/10. Aż 10/10 otrzymał w najważniejszej kategorii, czyli „intensywność działania”. O jaki preparat chodzi? Tego dowiesz się z naszego rankingu najlepszych szamponów przeciwłupieżowych. Sprawdź top 5 kosmetyków i wybierz ten, dzięki któremu pożegnasz łupież raz na zawsze!

Autor:

Autor: Magda Adamczyk - Jaki szampon przeciwłupieżowy wybrać? | Ranking-konsumencki.pl

Magda Adamczyk

Kategoria: Kosmetyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.