Co na sen? Redakcja testuje żelki i tabletki

Co na sen?

Przewracasz się z boku na bok, zamiast od razu zasnąć? Budzisz się w nocy? Twój sen nie jest wystarczająco regenerujący? Jeśli tak, z myślą o Tobie powstały suplementy na sen. Najczęściej zawierają one przede wszystkim melatoninę (zwaną hormonem snu).

Na rynku znajdziesz jednak sporo różnych produktów – głównie w formie tabletek i żelków. Co na sen, żeby wreszcie dobrze się wyspać? Redakcja wybrała i przetestowała 5 najlepszych preparatów, aby ułatwić Ci tę decyzję. Sprawdź, który z nich wygrał, i wybierz najlepsze tabletki na sen (lub żelki). Jeśli jesteś ciekawa, czytaj dalej!


Misja: znaleźć najlepsze suplementy na sen

Korzystanie z telefonu przed snem, nieregularne godziny nocnego wypoczynku, praca zmianowa, jet lag… To tylko niektóre z czynników, które mogą wpływać na produkcję melatoniny, czyli hormonu snu. To z kolei powoduje rozregulowanie zegara biologicznego – a w konsekwencji m.in. problemy z zaśnięciem. Nic zatem dziwnego, że suplementy na sen są tak popularne i chętnie stosowane.

Na rynku znajdziesz ich wiele, dlatego wybór może być trudny. Właśnie z tego powodu powstał ranking, który ułatwi Ci podjęcie decyzji. Po długim researchu wybrałyśmy 5 najczęściej polecanych i opisywanych produktów, które mają jednocześnie sporo wysokich ocen i pozytywnych recenzji w internecie.

Oto najlepsze suplementy z melatoniną, które były testowane i oceniane:

  • Oh!Tomi: Super Sleep;
  • Vicks: ZZZQuil;
  • Sanofi: Novanoc;
  • Swanson: Melatonin Sleep Support;
  • SFD Nutrition.

To preparaty zawierające melatoninę, szeroko dostępne, a przy tym niedrogie – kosztują od kilku do kilkudziesięciu złotych (choć najlepiej przeliczać koszt na dzienną porcję). Który z tych preparatów szczególnie podbił serca naszych użytkowniczek?


Jakie tabletki na sen (lub żelki) są najlepsze? Opinie i testy redakcji

Jakie tabletki na sen (lub żelki) są najlepsze?

Dziś problemy ze snem ma wiele osób. Łatwo było więc znaleźć chętnych do testów. Wszyscy zostali podzieleni na 5 grup, z których każda stosowała inny preparat. Testy trwały miesiąc (chyba że produkt skończył się wcześniej).

Testerki napisały krótkie recenzje produktów. Oceniły je również w 4 różnych kategoriach, żeby podejść do tematu od każdej strony:

  • intensywność działania;
  • cena;
  • wydajność;
  • skład.

Produkt w każdej z kategorii mógł uzyskać od 1 do 10 punktów. Dziewczyny zwracały uwagę także m.in. na formę (tabletki, żelki), smak (w przypadku żelków) oraz konkretną dawkę melatoniny. Co na sen okazało się najwyżej ocenianym wyborem? Pamiętaj, że działanie suplementów to bardzo subiektywna kwestia.


Oto najlepsze suplementy na sen: wyniki


Najlepsze suplementy na sen

Dobre tabletki na sen (lub żelki) to sposób, by wreszcie się wyspać. Produkt numer 1 w rankingu uzyskał w sumie aż 9,7 na 10 punktów, w tym 10/10 w najważniejszej kategorii, czyli „intensywność działania”. Czy warto wybrać najwyżej oceniany suplement na sen? Opinia o tym produkcie mówi sama za siebie:

„Nasze testerki były oczarowane działaniem, wystarczy 1 porcja [słowo zmienione, by nie sugerować formy produktu – przyp. red.] pół godziny przed snem, a do tego opakowanie wystarczy na 60 dni stosowania”.

Chcesz sprawdzić, jakie są wady i zalety konkretnych produktów?

Autor:

Autor: Magda Adamczyk - Co na sen? | Ranking-konsumencki.pl

Magda Adamczyk

Kategoria: Kosmetyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.