Ranking gąbek do makijażu – najlepsze gąbki do makijażu 2024 roku

Gąbka do makijażu należy dzisiaj do niezbędnych akcesoriów w kobiecej kosmetyczce. 🩸Pozwala wykonać makijaż idealnie dopasowany do cery, wtapiając podkład w skórę tak, że staje się on niewidoczny. Gąbeczki do makijażu, inaczej aplikatory lub blendery, są stosowane przez wizażystki, celebrytki i influencerki 🤳 Idealna gąbka do makijażu nadaje się do nakładania zarówno pudrów w płynie, jak i kremów BB czy podkładów. Zazwyczaj ma niesymetryczną formę – węższa strona jest przeznaczona do nakładania kosmetyku w okolicach oczu czy zgięciu płatków nosa, a szersza służy do nakładania podkładu na całej twarzy i szyi. Gąbeczką możemy aplikować produkt zarówno na sucho, jak i na mokro. Gąbki do makijażu są także produktem, który musimy regularnie wymieniać ze względów higienicznych 🤔 Na rynku jest dostępnych sporo różnych gąbeczek do makijażu, ale zdecydowanie różnią się one od siebie jakością. W naszym rankingu wzięliśmy to pod uwagę, jak również cenę i dostępność tego akcesorium. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać dobrą gąbkę do makijażu i na co zwracać uwagę przy zakupie, w naszym zestawieniu znajdziesz kilka ważnych wskazówek oraz najciekawsze produkty z tej kategorii.

Najlepsze gąbeczki do makijażu – recenzje

Nutridome, Gąbka do makijażu

trwałość 9.9
chłonność 9.8
miękkość 9.9
łatwość mycia 9.8
efekt blendowania 9.9
kształt 9.8
cena 9.7
Średnia ocena: 4.92, 2174 głosów

Tekst redakcji:

Gąbka do makijażu NUTRIDOME wyróżnia wyjątkowy materiał, z którego ją wykonano – łatwy w czyszczeniu i przyjemny w dotyku 🥰 Blender nie absorbuje podkładów, a jedynie pomaga je równomiernie rozprowadzić. W ten sposób zwiększa także wydajność opakowania kosmetyku. Gąbka do makijażu NUTRIDOME nadaje się do stosowania na mokro i na sucho. Po namoczeniu powiększa się. Węższa końcówka pozwala osiągnąć precyzję aplikacji – dzięki niej uczestniczki badania mogły bez problemu dotrzeć także do trudniejszych miejsc, takich jak skrzydełka nosa czy kąciki oczu 👁️‍🗨️Gąbeczka umożliwia subtelne cieniowanie. Co zostało wysoko ocenione, dotyk gąbki do makijażu NUTRIDOME sprawia nie lada przyjemność, ponieważ materiał jest zachwycająco miękki i nie zawiera lateksu 👍

Zalety

Nutridome, Gąbka do makijażu

 • ścięta końcówka ułatwia aplikację w trudno dostępnych miejscach
 • łatwo się czyści
 • nie wchłania zbyt dużo kosmetyku
 • przystępna cena
 • umożliwia subtelne cieniowanie

Wady

Nutridome, Gąbka do makijażu

 • dostępny tylko na stronie lub w aplikacji Nutridome

Real Techniques, Original Collection Base blender, gąbka do makijażu

trwałość 8.1
chłonność 8.8
miękkość 7.7
łatwość mycia 7.9
efekt blendowania 7.6
kształt 7.8
cena 7.5
Średnia ocena: 3.96, 1243 głosów

Tekst redakcji:

Marka Real Techniques znana jest głównie z dobrej jakości pędzli kosmetycznych, ale w jej ofercie znajdziemy również blendery. Gąbeczka Base w soczystym pomarańczowym kolorze 🟠 zdecydowanie rozwesela kosmetyczkę. Nasze testerki polubiły ją za miękkość i fajne wrażenie w dotyku. Kształt gąbeczki pozwala także na dość dużą precyzję aplikacji. Sprawdza się przy każdej metodzie nakładania, na sucho i na mokro. Cena została uznana za wysoką, zwłaszcza że blender szybko trzeba wymienić na nowy. Plus 👍 za to, że gąbeczka do makijażu pozwala uzyskać dobry efekt wykończenia i całkiem fajnie leży w dłoni.

Zalety

Real Techniques, Original Collection Base blender, gąbka do makijażu

 • delikatna struktura gąbeczki
 • precyzyjna końcówka
 • dobrze leży w dłoni

Wady

Real Techniques, Original Collection Base blender, gąbka do makijażu

 • szybko się niszczy
 • wysoka cena

Notino, Elite Collection, Velvet Make-up Sponge, gąbka do makijażu

trwałość 7.9
chłonność 8.1
miękkość 7.9
łatwość mycia 7.8
efekt blendowania 7.9
kształt 7.5
cena 7.1
Średnia ocena: 3.87, 777 głosów

Tekst redakcji:

Ciekawy blender proponuje Notino ze swoją pokrytą delikatnym meszkiem gąbką do makijażu Elite Collection. Blender sprawdza się do aplikacji na mokro. Jak oceniły nasze testerki, gąbka do makijażu pozwala osiągnąć duży stopień wtopienia podkładu w skórę. Gorzej radzi sobie natomiast z kosmetykami o większej gęstości, takimi jak fluidy typu mus 🍧 Recenzentki doceniły to, że blender dobrze się trzyma i nie było problemów z domyciem gąbeczki po użyciu. Cena mogłaby być trochę niższa. Minus również za mało precyzyjną końcówkę.

Zalety

Notino, Elite Collection, Velvet Make-up Sponge, gąbka do makijażu

 • przyjemna struktura gąbeczki
 • dobrze wtapia podkład w skórę
 • dobry do stosowania na mokro

Wady

Notino, Elite Collection, Velvet Make-up Sponge, gąbka do makijażu

 • mało precyzyjna aplikacja w trudno dostępnych miejscach
 • dość wysoka cena

BeautyBlender, gąbka do makijażu

trwałość 7.9
chłonność 7.8
miękkość 8.2
łatwość mycia 7.2
efekt blendowania 8
kształt 7.5
cena 6
Średnia ocena: 3.76, 518 głosów

Tekst redakcji:

Tradycyjne różowe jajeczko od BeautyBlender to jedna z pierwszych gąbek do makijażu, które zawitały na polski rynek kosmetyczny. Jak sugeruje producent, jest to gąbka przeznaczona przede wszystkim do stosowania na mokro. Jak potwierdzają nasze recenzentki, Beautyblender po zmoczeniu staje się wyjątkowo miękki 🥰 co ułatwia aplikację i pozwala na dosyć dokładne blendowanie. Materiał, z którego wykonana jest ta gąbeczka, jest według naszych testerek trudniejszy do czyszczenia niż w przypadku innych aplikatorów, kosmetyk trudniej się wypłukuje 🙁 Minusem jest dość wysoka cena. Recenzentki zwróciły też uwagę na to, że kształt gąbeczki do makijażu nie pozwala na precyzję w nakładaniu podkładu w trudniej dostępnych miejscach twarzy.

Zalety

BeautyBlender, gąbka do makijażu

 • przyjemny w dotyku materiał
 • dobry do aplikowania na mokro

Wady

BeautyBlender, gąbka do makijażu

 • kształt gąbeczki nie pozwala na precyzyjną aplikację
 • wysoka cena
 • trudny do czyszczenia

Donegal, Silicone Make-up Sponge, silikonowa gąbka do makijażu

trwałość 7.6
chłonność 8
miękkość 6
łatwość mycia 7.3
efekt blendowania 7.3
kształt 7.1
cena 7.2
Średnia ocena: 3.61, 362 głosów

Tekst redakcji:

Produkt testowaliśmy jako gąbkę alternatywną, gdyż silikon ma gładką powierzchnię i właściwie nie gąbczastą 🙂 ciekawi byliśmy, jak tego typu rozwiązanie sprawdzi się u naszych recenzentek. Do zalet produktu zaliczały głównie łatwość w utrzymaniu czystości, gąbeczkę wystarczy tylko opłukać wodą po użyciu. Warto podkreślić również jej trwałość, starcza na nieco dłużej niż klasyczne blendery. Po kilku miesiącach silikon niestety zabarwia się od pigmentów zawartych w podkładach. Sama aplikacja podkładu z użyciem tego blendera nastręczała trochę trudności, testerki zauważyły smugi, uznały blender za zbyt twardy 😐 Można spróbować w ramach eksperymentu, ale ogólnie nie uznaliśmy tej gąbki za szczególnie udany produkt.

Zalety

Donegal, Silicone Make-up Sponge, silikonowa gąbka do makijażu

 • wchłania mało kosmetyku
 • szybko się czyści

Wady

Donegal, Silicone Make-up Sponge, silikonowa gąbka do makijażu

 • pozostawia smugi
 • zbyt twardy
 • szybko zmienia kolor

Autor:

Autor: Ola - Ranking gąbek do makijażu | Ranking-konsumencki.pl

Ola

Kategoria: Kosmetyki

Ranking gąbek do makijażu – najlepsze gąbki do makijażu 2024 roku Ranking gąbek do makijażu – najlepsze gąbki do makijażu 2024 roku Ranking gąbek do makijażu – najlepsze gąbki do makijażu 2024 roku Ranking gąbek do makijażu – najlepsze gąbki do makijażu 2024 roku Ranking gąbek do makijażu – najlepsze gąbki do makijażu 2024 roku
4.19

Średnia ocena: 4.19

6523 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.