Ranking biotyny – najlepsza biotyna na włosy 2024 roku

Biotyna znana również pod nazwą witamina H lub B7 ma duże znaczenie w utrzymaniu dobrej kondycji włosów, skóry i paznokci. Biotyna przyczynia się do normalizacji nadmiernej produkcji sebum, dzięki czemu włosy są mniej przetłuszczone. Przede wszystkim jednak, biotyna często pozwala zatrzymać wypadanie włosów. Niedobór biotyny powoduje utratę włosów i jeśli pojawia się nagłe pogorszenie stanu włosów i paznokci, warto sprawdzić czy przyczyną nie jest niedobór biotyny. W takim wypadku biotyna w tabletkach przyjmowana regularnie, może dać świetne efekty. Kiedy jednak problemy z włosami mają inną przyczynę, przyjmowanie czystej biotyny w żaden sposób nie poprawi sytuacji. Wybierając suplementy z biotyną warto postawić na skuteczne suplementy na włosy, których działanie będzie wielokierunkowe. Zobacz nasz ranking i sprawdź, który produkt to najlepsza biotyna.

Najlepsza biotyna na włosy – recenzje

Halier, Hairvity, suplement diety z biotyną na wypadanie i porost włosów

Efekty stosowania 9.8
Ekstrakty roślinne 9.7
Cena 8.6
Wydajność 9.2
Zawartość witamin i minerałów 9.9
Stosowanie 9.4
Skład 9.9
Średnia ocena: 4.75, 2470 głosów

Tekst redakcji:

Suplementy z biotyną na włosy są na rynku liczne, a ich producenci prześcigają się w zakresie zapowiadanych efektów porostu i wzmocnienia 😉. Warto jednak poświęcić chwilę na analizę składu, szczególnie jeśli chodzi i suplementy. Suplement Hairvity marki Halier zdobył serca naszej grupy testerek, ze względu na swoje skuteczne działanie oparte na dobrym składzie, który zawiera aż 20 składników wzmacniających włosy 💖. Po kilku tygodniach stosowania widoczne jest mocne zmniejszenie wypadania włosów, a do tego pojawiają się liczne baby hair! W przeciwieństwie do wielu obecnych na rynku pozycji, producent precyzyjnie podaje zawartość poszczególnych składników wraz z ich stężeniem, dzięki czemu mamy pewność, że tabletka zawiera dokładnie to, czego potrzebujemy. Przy regularnym stosowaniu nasze testerki zauważyły widoczną poprawę stanu włosów, które nabierały zdrowszego wyglądu i lepszej kondycji 😊. W składzie możemy znaleźć wystarczającą dawkę biotyny do pokrycia zapotrzebowania. Do tego jest mnóstwo składników, które pomogą w sytuacjach, kiedy sama biotyna nie wystarczy. Hairvity można pochwalić również za dużą zawartość ekstraktu ze skrzypu polnego oraz kolagen i aminokwasy, które odżywiają cebulki włosów – oba w dobrze przyswajalnych formach 🌿. Do tego Hairvity zawiera m.in. szereg witamin, żelazo, które dodatkowo wspierają kondycję włosów. Tak dopracowany skład zasługuje na pierwsze miejsce! 👏👏👏

Zalety

Halier, Hairvity, suplement diety z biotyną na wypadanie i porost włosów

 • uzupełnia zapotrzebowanie biotyny
 • wartościowe substancje w dobrze przyswajalnej formie
 • 5 aminokwasów dla zdrowych włosów
 • standaryzowany ekstrakt ze skrzypu polnego
 • witaminy i minerały w odpowiedniej dawce
 • zawiera kolagen
 • opakowanie wystarcza na cały miesiąc

Wady

Halier, Hairvity, suplement diety z biotyną na wypadanie i porost włosów

 • dostępny tylko w aplikacji lub na stronie Nutridome

Biotebal, biotyna w tabletkach

Efekty stosowania 8.1
Ekstrakty roślinne 8.4
Cena 8.7
Wydajność 7.9
Zawartość witamin i minerałów 6.9
Stosowanie 8
Skład 7.4
Średnia ocena: 3.96, 1412 głosów

Tekst redakcji:

Biotebal to bardzo popularny środek zawierający bardzo wysoką dawkę biotyny. W przypadku jej niedoboru, tabletki Biotebal stanowią dawkę uderzeniową, która skutecznie uzupełni jej poziom 💪 . Produkt leczniczy opiera się na działaniu jedynie tej substancji, w składzie nie ma żadnych dodatkowych witamin i substancji wzmacniających włosy i skórę 😓. Stosując Biotebal należy obserwować efekty działania, jeśli po maksymalnie dwóch miesiącach nie nastąpi poprawa stanu włosów, to przyczyna ich wypadania leży gdzie indziej i stosowanie preparatu nie ma sensu. Doświadczenia naszych testerek potwierdzają taką tendencję. U części testerek była widoczna zdecydowana poprawa stanu włosów, z kolei u innych efektów nie było w ogóle 😉. Mimo tego, że Biotebal zawiera zdecydowanie najwięcej biotyny spośród produktów w rankingu, to zwycięża Hairvity, którego kompleksowy skład jest skuteczny niezależnie od tego, czy niedobór biotyny w ogóle występuje.

Zalety

Biotebal, biotyna w tabletkach

 • bardzo wysoka dawka biotyny
 • umiarkowana cena
 • dostępność

Wady

Biotebal, biotyna w tabletkach

 • działa skutecznie jedynie w sytuacji niedoboru biotyny
 • tylko jedna substancja aktywna
 • wąski zakres działania

Natur Produkt Pharma, Sprzypovita, suplement diety

Efekty stosowania 8.1
Ekstrakty roślinne 7.9
Cena 8.2
Wydajność 7.7
Zawartość witamin i minerałów 7.2
Stosowanie 7
Skład 7.9
Średnia ocena: 3.86, 882 głosów

Tekst redakcji:

Sprzypovita to jeden z najpopularniejszych suplementów na włosy w Polsce, który jednoznacznie kojarzy się ze skrzypem polnym, choć zawiera również wysoką dawkę biotyny 🙂. Suplement jest szeroko reklamowany i rozpoznawalny. Nasze testerki sprawdziły ją przez kilka tygodni stosowania zgodnie z zaleceniami producenta. Efekty były widoczne, ale niestety dość przeciętne. Prawdopodobnie wynika to z niezbyt dopracowanej receptury 🤨. Sprzypovita czy Bioteval opierają się na działaniu biotyny. Choć należy pochwalić, że jeśli podłożem złego stanu włosów był niedobór biotyny, skuteczność jest dobra. Producent nie podaje standaryzacji wyciągów, a skład zawiera kwas p-aminobenzoesowy. Składnik ten nie ma udowodnionego działania na włosy i paznokcie. Z kolei zawarte witaminy są w zbyt niskich dawkach. Dlatego nie jest to suplement, którego popularność jest adekwatna do skuteczności 😞.

Zalety

Natur Produkt Pharma, Sprzypovita, suplement diety

 • zawiera biotynę
 • zawiera ekstrakty ze skrzypu i pokrzywy
 • dodatek witamin
 • dostępność

Wady

Natur Produkt Pharma, Sprzypovita, suplement diety

 • zawiera PABA, substancję która nie ma potwierdzonego działania
 • zbyt niska zawartość witamin
 • producent nie podaje standaryzacji ekstraktów

Anwen, Shake Your Hair, suplement na włosy z biotyną

Efekty stosowania 7.8
Ekstrakty roślinne 7.3
Cena 6.9
Wydajność 7.9
Zawartość witamin i minerałów 7.8
Stosowanie 6.5
Skład 7.4
Średnia ocena: 3.69, 588 głosów

Tekst redakcji:

Anwen Shake Your Hair to suplement diety należący do marki, która kojarzy się głównie z szamponami i odżywkami do włosów, które często stosowane są do pielęgnacji w równowadze PEH 😉. W ofercie można jednak znaleźć Shake Your Hair, czyli suplement diety na włosy. Nasze testerki przyjmowały suplement Anwen i efekty były niezłe, lecz na pewno nie spektakularne. Anwen Shake Your Hair to jedyny produkt w formie proszku 👍. Dziennie należy przyjmować 12 g, uprzednio rozpuszczone w wodzie. Nie jest to najwygodniejsza forma, a do tego jest to produkt o dość wysokiej kaloryczności 😓. Efekty stosowania były widoczne na skórze, formuła zawiera wysoką dawkę kolagenu. Pozostałe składniki, w tym biotyna nie są w najwyższym stężeniu, dlatego Anwen nie mógł zająć wyższej pozycji 😬.

Zalety

Anwen, Shake Your Hair, suplement na włosy z biotyną

 • przyjemny smak
 • dobre działanie na skórę

Wady

Anwen, Shake Your Hair, suplement na włosy z biotyną

 • niewygodne stosowanie
 • dość wysoka cena
 • tylko kolagen jest w dużej dawce
 • zbyt mało biotyny

Kerabione, suplement diety z biotyną na włosy

Efekty stosowania 6.9
Ekstrakty roślinne 7.1
Cena 6.3
Wydajność 7.2
Zawartość witamin i minerałów 6.7
Stosowanie 7.2
Skład 7.2
Średnia ocena: 3.47, 412 głosów

Tekst redakcji:

Kerabione należy do serii kilku suplementów, a do rankingu wybraliśmy ten właśnie wariant ze względu na popularność na rynku 🙂. Kerabione Booster jest jeszcze popularniejszy, lecz jest to produkt bez biotyny i działa głównie na łysienie androgenowe, wpływając na układ hormonalny. Zdecydowanie odradzamy korzystanie ze środków o takim działaniu bez konsultacji z lekarzem. Standardowy Kerabione, to suplement diety zawierający aminokwasy siarkowe, krzemionkę i witaminy, a więc składniki wspierające kondycję włosów 👍. Nasze testerki oceniły efekty stosowania jako dość przeciętne, mimo przyjmowania 2 tabletek dziennie, zgodnie z zaleceniami producenta. Prawdopodobnie działanie wynika z niewielkiej ilości składników, w tym biotyny, której w składzie jest dość mało 😞. Cena również jest dość wysoka, dlatego Kerabione zajmuje ostatnie miejsce. Nie jest to zły preparat, ale są dostępne lepsze propozycje.

Zalety

Kerabione, suplement diety z biotyną na włosy

 • zawiera aminokwasy siarkowe
 • krzemionka w składzie

Wady

Kerabione, suplement diety z biotyną na włosy

 • niewielka dawka biotyny
 • należy przyjmować 2 tabletki dziennie
 • dość wysoka cena

Autor:

Autor: Ola - Ranking biotyny | Ranking-konsumencki.pl

Ola

Kategoria: Kosmetyki

Ranking biotyny – najlepsza biotyna na włosy 2024 roku Ranking biotyny – najlepsza biotyna na włosy 2024 roku Ranking biotyny – najlepsza biotyna na włosy 2024 roku Ranking biotyny – najlepsza biotyna na włosy 2024 roku Ranking biotyny – najlepsza biotyna na włosy 2024 roku
4.92

Średnia ocena: 4.92

7411 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.