Jaki krem lub serum z retinolem wybrać? Redakcja testuje najlepsze kosmetyki z retinolem

Jaki krem lub serum z retinolem wybrać?

Retinol na dobre zagościł w wielu kosmetyczkach. Nic dziwnego, bo ta pochodna witaminy A doskonale nadaje się zarówno do skóry z oznakami starzenia, jak i tłustej czy trądzikowej. Poprawia elastyczność, rozjaśnia, a także dodaje blasku.

Tylko jaki preparat wybrać, skoro na rynku znajdziesz setki różnych słoiczków, buteleczek czy tubek? Specjalnie dla Ciebie nasza redakcja przetestowała najlepsze kosmetyki z retinolem – sera i kremy. Sprawdź, jakie produkty znalazły się na liście top 5 i stosuj tylko sprawdzone preparaty!


Misja: znaleźć najlepsze kosmetyki z retinolem

Najpierw był research, później 30 dni testowania, a na koniec – opinie, ankiety i wyniki. Na liście top 5 produktów znajdziesz preparaty w różnych cenach: od kilku do nawet kilkuset złotych za opakowanie. Są to zarówno dobre sera z retinolem, jak i kremy.

Zależało nam na przetestowaniu takich produktów, które są bardzo często wspominane w internecie: na forach, w grupach FB czy w katalogach z kosmetykami. Dodatkowo brałyśmy pod uwagę oceny w sklepach internetowych i porównywarkach cenowych, liczbę opinii oraz dostępność.

Dzięki temu udało nam się wybrać 5 najlepszych kosmetyków z retinolem. W szranki stanęły (kolejność przypadkowa):

  • Nutridome: retinol 0,9% odmładzające serum do twarzy na zmarszczki;
  • Pharmaceris: A&E-sensilix koncentrat;
  • Ziaja: krem do cery dojrzałej przeciwzmarszczkowy z koenzymem Q10 i retinolem;
  • Medik8: Intelligent Retinol 10tr, przeciwstarzeniowe serum do twarzy z witaminą A 1%;
  • Transparent Lab: Gentle Rejuvination Serum, serum odmładzające i redukujące zmarszczki.

Czy najdroższy produkt wygrał? A może tym razem wysoka cena wcale nie idzie w parze z pierwszym miejscem w rankingu? Wyniki są zaskakujące!


Jakie serum z retinolem (lub krem) jest najlepsze? Testy i opinie redakcji

Jakie serum z retinolem (lub krem) jest najlepsze?

Najlepszym momentem na kurację retinolem jest sezon jesienno-zimowy. To dlatego, że ten składnik szczególnie reaguje na promieniowanie słoneczne. W trakcie stosowania niezbędne jest więc korzystanie z kremów SPF. Właśnie z tego powodu na nasze testy wybrałyśmy październik.

Do testowania zaprosiłyśmy sporo dziewczyn – zależało nam na tym, żeby każdy produkt był sprawdzany przez inną grupę. Dzięki temu znacznie łatwiej było obiektywnie ocenić efekty kuracji. Testy trwały 30 dni (chyba że preparat skończył się wcześniej). W trakcie testowania każda testerka zapisywała swoje spostrzeżenia oraz wady i zalety preparatu.

Ostatnim etapem było wypełnienie ankiety, w której każdemu produktowi przyznawano punkty w skali od 1 (bardzo słabo) do 10 (rewelacyjnie). Testerki brały pod uwagę 5 różnych kategorii, żeby podejść do testowania naprawdę całościowo. Były to:

  • intensywność działania;
  • cena;
  • wydajność;
  • konsystencja;
  • skład.

Który z 5 top najlepszych kosmetyków z retinolem wygrał ranking? Okazało się, że wybór był jednoznaczny: preparat numer 1 ma aż 9,88/10 punktu. Numer 2 to tylko 7,74/10. Spora różnica, prawda?

Dzięki temu wybrałyśmy najlepszy samoopalacz – chociaż trzeba przyznać, że wszystkie produkty mają sporo zalet!


Oto najlepszy kosmetyk z retinolem: wyniki


Najlepszy kosmetyk z retinolem

Chociaż wszystkie testowane kosmetyki mają swoje zalety, jeden szczególnie się wyróżnia. Nawilża, regeneruje, działa przeciwstarzeniowo i ma przyjemną konsystencję. Jest przy tym stosunkowo tani, a do tego wydajny.

Czy warto wybrać najlepszy krem lub serum z retinolem? Opinie naszych testerek mówią same za siebie: „[…] to wyjątkowy kosmetyk o właściwościach przeciwzmarszczkowych i regeneracyjnych”.

Który produkt wygrał? Sprawdź ranking najlepszych kosmetyków z retinolem i poznaj opinie testerek. Przeczytaj recenzje, a także wady i zależy każdego z produktów. Wybierz preparat, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania!

Autor:

Autor: Magda Adamczyk - Jaki krem lub serum z retinolem wybrać? | Ranking-konsumencki.pl

Magda Adamczyk

Kategoria: Kosmetyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.