Ranking kosmetyków polskich – najlepsze polskie kosmetyki 2023 roku

Polskie marki kosmetyczne bezustannie rozwijają się. Polski rynek beauty jest pełen marek zagranicznych, lecz często może nie zdawać sobie sprawy, że sporo popularnych marek to rodzime firmy. W rankingu marek polskich wzięliśmy pod uwagę rodzime firmy kosmetyczne, które wyróżniają się spośród dziesiątek firm obecnych w branży. W tym rankingu nie ma słabych marek, wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Zwracaliśmy uwagę na popularność na rynku, receptury kosmetyków, szerokość dostępnego asortymentu oraz stosowanie naturalnych składników, które wpływają korzystnie na skórę i cerę. Zobacz nasz ranking polskich marek i zobacz, gdzie znajdziesz najlepsze kosmetyki dostosowane do Twoich potrzeb.

Ranking kosmetyków polskich

Mel Skin, naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała

Składy 9.9
Skuteczność 9.9
Cena 9.7
Jakość 9.9
Dostępność 8
Ekologia 9.5
Portfolio marki 9.8

Tekst redakcji:

Marka Mel Skin skupia się na potrzebach pielęgnacyjnych skóry twarzy oraz ciała. Marka opiera wszystkie swoje produkty na naturalnych recepturach i roślinnych ekstraktach ❤️. Każdy z nich, niezależnie od typu posiada ok. 97% składników prosto z natury 🌱. Mel Skin dba o każdy rodzaj skóry. W swoim portfolio posiada produkty skierowane do wszystkich rodzajów cery oraz najwyższej jakości szampony i odżywki do włosów. W ofercie znajdują się różnego rodzaju kosmetyki, m. in. szampony, odżywki, kremy, balsamy, pianki i sera – każdy w uczciwej cenie. Wszystkie z prostymi, naturalnymi składami i doskonałą skutecznością wynikającą z działania roślinnych ekstraktów 🥰. Flagowy produkt marki to rewitalizujące serum do twarzy z witaminami, którego skuteczność jest zdumiewająca. Mel Skin to marka odpowiadająca na potrzeby osób świadomych, szukających jakości i bezpieczeństwa opartego na ekologii i prostych recepturach 😍.

Zalety

Mel Skin, naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała

 • naturalne składniki w każdym produkcie
 • roślinne ekstrakty
 • 97% naturalnych składników
 • marka ekologiczna
 • proste, przemyślane składy bez chemicznych dodatków
 • szerokie portfolio produktów
 • kosmetyki do każdego rodzaju cery i włosów

Wady

Mel Skin, naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała

 • dostępny jedynie w wybranych sklepach lub aplikacji Nutridome

Samarité, polskie, naturalne kosmetyki luksusowe

Składy 9.9
Skuteczność 9.5
Cena 4
Jakość 9.5
Dostępność 8.5
Ekologia 7.5
Portfolio marki 7.5

Tekst redakcji:

Samarite to druga pozycja w naszym rankingu. To marka, która cieszy się wielką popularnością w Polsce i nie tylko. Wszystkie receptury marki oparte są na naturalnych składnikach i ziołach. Producent używa 33 roślinnych składników i komponuje z nich poszczególne kosmetyki 🌿. Składy są bardzo długie – zwykle to cecha kosmetyków pełnych sztucznych substancji, ale nie tym razem. Produkty Samarite nie mają chemicznych dodatków. Ich receptury naturalnie wpływają na skórę i wspierają ją w walce z niedoskonałościami. Produkty Samarite regulują funkcjonowanie skóry i pomagają jej pozostać w dobrej kondycji. Flagowy produkt marki, balsam Supreme Balm, ma piękny zapach wynikający prosto z natury 🥰. Jakość Samarite jest bardzo dobra, można nazwać markę luksusową, ale trzeba brać pod uwagę, że ceny produktów są bardzo wysokie, a ich portfolio jest skromne.

Zalety

Samarité, polskie, naturalne kosmetyki luksusowe

 • bardzo wysoka jakość
 • naturalne składy
 • efektowny design

Wady

Samarité, polskie, naturalne kosmetyki luksusowe

 • bardzo wysokie ceny
 • tylko 6 dostępnych produktów

Stara Mydlarnia, polskie produkty do kąpieli i kosmetyki

Składy 8.4
Skuteczność 8.1
Cena 7.7
Jakość 8.1
Dostępność 7.9
Ekologia 8
Portfolio marki 7.9

Tekst redakcji:

Stara Mydlarnia to polska marka naturalnych kosmetyków obecna na rynku od ponad 20 lat. Marka oferuje kosmetyki do twarzy, ciała i włosów oraz produkty do aromaterapii 🕯️. Wiele z nich jest skomponowano z użyciem naturalnych składników pochodzenia roślinnego 🌿. Flagowymi produktami w portfolio są ręcznie wykonywane mydła w blokach i kule do kąpieli z serii „hand made by Stara Mydlarnia”. Marka cały czas rozwija się i działa aktywnie również na rynkach zagranicznych. Ceny produktów są dość wysokie, ale jakość jest również na dobrym poziomie. Starą Mydlarnię polecamy głównie jeśli chodzi o linię produktów do kąpieli, które stoją na znakomitym poziomie. Jeśli chodzi o kosmetyki, to są na rynku inne marki z jeszcze ciekawszym portfolio kosmetyków.

Zalety

Stara Mydlarnia, polskie produkty do kąpieli i kosmetyki

 • część produktów jest wykonywana ręcznie
 • świetna linia produktów do kąpieli
 • dobra jakość
 • naturalne składniki

Wady

Stara Mydlarnia, polskie produkty do kąpieli i kosmetyki

 • dość wysokie ceny
 • kosmetyki nie są tak dobre jak linia produktów do kąpieli

Tołpa, polskie kosmetyki z torfem i borowiną

Składy 8
Skuteczność 7.8
Cena 8.4
Jakość 7.6
Dostępność 8.5
Ekologia 7.9
Portfolio marki 7.9

Tekst redakcji:

Tołpa to polskie kosmetyki do pielęgnacji i oczyszczania, wzbogacone o naturalne składniki – w portfolio marki znajdują się zarówno produkty dla kobiet, jak i mężczyzn. Oferta jest szeroka i obejmuje kosmetyki do twarzy, do ciała i włosów. Tołpa wyróżnia się stosowaniem w swoich formułach naturalnych wyciągów z torfu i borowiny, 🌿 które używane są w kosmetykach do twarzy, kosmetykach dla kobiet w ciąży i wybranych kosmetykach do pielęgnacji ciała. Flagowym produktem marki jest koncentrat Tołpa Dermo Body Slim o działaniu modelującym i antycellulitowym. Chwalona jest również linia sebio na niedoskonałości oraz hydrativ, która obejmuje kosmetyki nawilżające. Produkty marki są w dość przystępnych cenach, choć trzeba pamiętać, że mimo stosowania torfu, to nie są kosmetyki naturalne i mają w składach sztuczne dodatki. Jeśli Wam to nie przeszkadza, to Tołpa zasługuje na szansę 😉.

Zalety

Tołpa, polskie kosmetyki z torfem i borowiną

 • szeroka gama produktów
 • oferta to nie tylko kosmetyki
 • naturalne ekstrakty z torfu i borowiny

Wady

Tołpa, polskie kosmetyki z torfem i borowiną

 • składy mają chemiczne dodatki
 • niektóre produkty nie mają najlepszej skuteczności

Eveline Cosmetics, makijaż i kosmetyki polskie

Składy 7.8
Skuteczność 7.7
Cena 9
Jakość 7.2
Dostępność 9
Ekologia 5.5
Portfolio marki 8.9

Tekst redakcji:

Eveline Cosmetics to jedna z największych marek kosmetycznych w Polsce. Oczkiem w głowie marki jest makijaż, lecz portfolio obejmuje wiele innych gałęzi branży beauty. Marka regularnie wprowadza do swojej oferty nowe produkty, które są łatwo dostępne dzięki obecności Eveline w większości drogerii 💪. Produkty Eveline mają przystępne ceny, przez co stanowią pewien kompromis jakościowy. Wiele z nich zawiera sztuczne substancje i dodatki 🧪. Są jednak wśród nich tanie produkty o przyjemnie zaskakującej jakości. Flagowym produktem marki są kosmetyki antycellulitowe. Firma proponuje również kosmetyki do opalania, nawilżania ciała oraz pielęgnacji dłoni i stóp. Marka Eveline nie oferuje kosmetyków topowej jakości, ale niektóre produkty są ciekawymi, budżetowymi propozycjami godnymi rozważenia 😉.

Zalety

Eveline Cosmetics, makijaż i kosmetyki polskie

 • niskie ceny
 • szerokie portfolio
 • dostępność

Wady

Eveline Cosmetics, makijaż i kosmetyki polskie

 • kompromis jakościowy
 • składy produktów nie są naturalne
 • produkty są „nierównie” – część jest naprawdę w porządku, niektóre są znacznie słabsze

Autor:

Autor: Ola - Ranking kosmetyków polskich ✔️ Ranking-konsumencki.pl

Ola

Kategoria: Kosmetyki

Ranking kosmetyków polskich – najlepsze polskie kosmetyki 2023 roku Ranking kosmetyków polskich – najlepsze polskie kosmetyki 2023 roku Ranking kosmetyków polskich – najlepsze polskie kosmetyki 2023 roku Ranking kosmetyków polskich – najlepsze polskie kosmetyki 2023 roku Ranking kosmetyków polskich – najlepsze polskie kosmetyki 2023 roku
4.74

Średnia ocena: 4.74

5854 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje dane, adres e-mail i witrynę w przeglądarce aby wypełnić dane podczas pisania kolejnych komentarzy.